E-faktura a ulga na internet

Jak już wcześniej było wspomniane, wycofana została ulga internetowa. Z tego względu nie będzie można skorzystać z tej ulgi w momencie rozliczania się za rok 2013. Za ten ostatni rok mogą skorzystać z niej osoby, które w latach 2005-2011 nie dokonywały rozliczeń z tego tytułu. Podatnik, który pierwszy raz rozliczył się w 2012 roku, może odliczyć internet od podatku jeszcze raz. Jeśli podatnik może skorzystać z niej jeszcze w tym roku, powinien wiedzieć czy e-faktura, którą otrzymuje na przykład drogą mailową, może służyć jako dokument potwierdzający tą ulgę.

Bezpieczny dokument

Według pierwszego stanowiska Ministerstwa Finansów tylko e-faktury, które potwierdzone są podpisem elektronicznym z kwalifikowanym certyfikatem, mogą być uwzględnianie przy rozliczeniach PIT. Na taką sytuację nie chciało zgodzić się bardzo wielu użytkowników internetu. Również Sąd Administracyjny nie był przychylny takiej decyzji. Wykluczałoby to uznanie ekofaktur, które użytkownicy otrzymują drogą elektroniczną.

E-faktury uwzględnione

Pod wpływem zmian w Ustawie o PIT-ach Ministerstwo Finansów zmieniło swoją decyzję. Od roku 2011 można korzystać z e-faktur oraz ekofaktur przy rozliczaniu się z podatku. Dodatkowo posiadając te dokumenty z lat poprzednich, można skorygować swój podatek za te lata.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments