Wiele osób z rozliczeniem podatku od osób fizycznych czeka do ostatniej chwili. Wciąż także bardzo mało osób składa e-deklaracje. Tymczasem im szybciej rozliczmy się z podatku, im szybciej prześlemy deklarację do Urzędu Skarbowego, tym wcześniej otrzymamy ewentualny zwrot nadpłaconego podatku.

Warto swoją deklarację podatkową wypełnić posługując się programami komputerowymi. Dzięki nim wprowadzone przez nas dane są na bieżąco weryfikowane, a wszelkich obliczeń nie musimy robić sami – zrobimy to za nas komputer. Wypełnionej deklaracji nie musimy przesyłać drogą elektroniczną, możemy ją wydrukować i przesłać na adres właściwego Urzędu Skarbowego pocztą lub dostarczyć ją osobiście. Jakie są programy do rozliczania PIT?

Pitax

To bardzo prosty w obsłudze i nowoczesny program, w którym znajdziemy wszystkie niezbędne do rozliczenia się z fiskusem formularze. Program sprawdzi automatycznie dane, które wprowadziliśmy. Jest bardzo mało prawdopodobne, że korzystając z tego programu błędnie wypełnimy swoje zeznanie podatkowe. Zaletą tego programu jest fakt, wprowadzone przez dane są przez niego zapamiętywane. Kiedy będziemy rozliczać się w roku następnym, program sam wprowadzi nasze dane. W najnowszej wersji tego programu, czyli w wersji, która pozwoli nam rozliczyć się za rok 2016 zostały uwzględnione wszelkie zmiany, które zostały wprowadzone w prawie podatkowym. Program ten umożliwia wypełnienie deklaracji podatkowej nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez przedsiębiorców, którzy zatrudniają przynajmniej pięciu pracowników. Poniżej linki do pobrania lub wyboru wersji rozliczenia przez internet:

Wersja desktop: Download

Wersja internetowa: Rozlicz

E-deklaracje Desktop

Program ten został stworzony przez Ministerstwo Finansów. Działa on w technologii Adobe AIR. Program ten można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów za darmo. Podatnicy znajdą w nim formularze wszystkich niezbędnych druków PIT. Jest to aplikacja sprawdzona, dzięki której wypełniona deklaracja może zostać wysłana drogą elektroniczną. Aby jednak można było z niej skorzystać musimy na swoim komputerze zainstalować program Adobe Reader. Najlepiej, jeśli będzie to wersja 8.1.4 lub jeszcze nowsza.

Link: e-deklaracje MF

Zapisz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments