Podwójna ulga internetowa dla małżonków

W jaki sposób z ulgi internetowej przy rocznych rozliczeniach PIT korzystać mogą małżonkowie pozostający we wspólnocie majątkowej? Sytuację tą wyjaśnić można dzięki orzeczeniom sadu administracyjnego.

Bez limitów

Zdaniem sądu administracyjnego każdy z małżonków będących we wspólnocie majątkowej ma prawo do skorzystania z ulgi na internet. Każdy z nich może odliczyć daną kwotę w całości. Ważnym warunkiem jest to, aby faktury pokrywane były ze wspólnych środków małżonków. Oczywiście przepisy mające odniesienie do odliczenia danej ulgi, muszą także zostać zachowane. Pierwszym ważnym aspektem jest udokumentowanie płatności. Po drugie- z sieci internetowej podatnik powinien korzystać w lokalu będącym jego miejscem zamieszkania.

Faktury imienne

Sąd administracyjny wyjaśnia także sytuacje w której faktury za korzystanie z internetu wystawiane są tylko na jednego z małżonków. Według niego nie ma znaczenia na kogo dane dokumenty są wystawione. Niestety w tym przypadku urząd skarbowy twierdzi inaczej i żąda personaliów obojga małżonków na fakturach za internet.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments