Przekazanie podatku na OPP

Każda osoba fizyczna rozliczające się z podatku ma możliwość przekazania jego 1% na wybraną przez siebie Organizację Pożytku Publicznego. Jest to bardzo ważne, ponieważ nic nie kosztuje, a wiele osób o tym nie pamięta lub nie stosuje tej możliwości. Listę organizacji, którym można pomóc, znajdzie się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Jak wybrać OPP?

Przekazanie 1% na organizację odbywa się na końcu rozliczenia PIT-ów. Należy wiedzieć jaki podatek się zapłaci i obliczyć z niego ten 1%, po czym wpisać w odpowiednią rubrykę nazwę OPP i jej numer KRS. Dodatkowo przy rozliczaniu można wpisać także konkretny cel, na który organizacja ma przeznaczyć nasz 1%.

Rozliczanie programem

Wiele osób rozlicza się z podatku programem stworzonym właśnie w tym celu. Niektóre jednak z nich mają już wybrana Organizację Pożytku Publicznego i w trakcie pracy nie można tego zmienić. Jeśli więc ktoś chce przekazać swój 1% na konkretną OPP, powinien sprawdzić to zanim zacznie rozliczanie, aby nie marnować czasu na walkę z PIT-ami.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments