Świadczenia częściowo finansowane z ZFŚS a zwolnienie z PIT

Pracownikowi przysługuje zwrot do 50 zł, 100 zł lub 150 zł za uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych lub uczęszczanie na siłownie, w momencie ukazania odpowiedniego karnetu lub biletu. Kwoty te zależne są od dochodów danego pracownika. Czy taki częściowy zwrot podlega odliczeniu od podatku PIT?

Podlegające zwolnieniu

Zwolnieniu od podatku PIT podlegają wszelkie świadczenia pieniężne takie jak wypłata, otrzymanie premie, ekwiwalenty za niewykorzystany urlop i wszelkie nagrody pieniężne. Jest to zgodne z art.12 ustawy o PIT. Zgodnie z tą ustawą w skład danych świadczeń będą także zaliczać się te, częściowo finansowane przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych.

Granice kwotowe

Zgodnie z tym przepisem zwolnieniu od podatku dochodowego podlega tylko część otrzymanych przez pracownika świadczeń pieniężnych. Kwota sfinansowana w całości przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych lub fundusz związków zawodowych nie może przekraczać 380 zł w jednym roku podatkowym.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of