Urząd skarbowy rozliczy podatników!

Jakie zmiany dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych, pojawiły w nowym roku oraz jak rozliczyć się z fiskusem.

Od 2019 roku wchodzą w życie nowe zmiany związane z podatkami. Pierwsza aktualizacja dotyczy zmian w terminach złożenia zeznań, które można wysyłać od dnia 15 lutego do 30 kwietnia, w poprzednich latach nie było informacji od kiedy można było składać deklaracje podatkowe.

Do najważniejszych aktualizacji podatkowych możemy zaliczyć – wypełnienie deklaracji podatkowych przez fiskusa a dokładnie przez Krajową Administrację Skarbową. Dzięki takiemu rozwiązaniu pracownicy już nie będą musieli martwić się o wypełnienie i złożenie deklaracji w formie papierowej lub elektronicznej, co mogło przysparzać zmartwień nie jednemu podatnikowi.

Urzędy skarbowe będą sporządzać zeznania podatkowe, które następnie będą dostępne od 15 lutego do 30 kwietnia na stronie rządowej.

Podatnicy nie będą musieli składać żadnych wniosków w tej kwestii, wystarczy wejść w odpowiednim terminie na stronę, zweryfikować wszystkie dane oraz zaakceptować wprowadzone zmiany.

E-PIT można również wypełnić samodzielnie, odrzucając deklarację przygotowaną przez US. Natomiast jeżeli podatnik nie zrobi nic w kwestii ewentualnych poprawek deklaracji oraz samodzielnego wypełnienia zeznania to e-PIT zostaje zaakceptowany. Oznacza to, że osobom którym nie przysługują żadne ulgi lub zwolnienia oraz, które rozliczają się indywidualne nie będą musiały robić nic w tej kwestii.

Można również poprawić informacje dotyczące dla kogo chcemy przeznaczyć 1% podatku oraz wprowadzić nasze ulgi lub zwolnienia, do których urząd nie ma dostępu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments