Wyższe podatki osobiste

Średnia stawka najwyższego podatku osobistego od osób fizycznych, czyli PIT, wzrosła w 2012 roku o 0,3% w porównaniu z rokiem poprzednim. Najniższe podatki płaci się na Bliskim Wschodzie oraz w Europie Wschodniej. Najwyższe podatki są za to w Europie Zachodniej. Następna jest Afryka Zachodnia, Australia, Nowa Zelandia oraz Europa Północna.

Wzrost podatków

Badania KPMG „Individual Income Tax and Social Security Rate Survey 2012” jest wynikiem analizy dochodów oraz stawek na ubezpieczenie społeczne w 114 krajach. Po raz pierwszy od 10 lat w danych badaniach odnotowano wzrost podatków.

Podatki w Polsce

W Polsce obowiązują jedne z najwyższych stawek w danym regionie. Znajduje się ona na 70 miejscu z 114 państw, które zostały poddane padaniom na temat efektywnej stopy podatkowej. Podobnie jest jeśli chodzi o ubezpieczenia społeczne. Efektywna stopa obciążenia wynagrodzenia wynoszącego 100 tys. dolarów brutto rocznie pozycjonuje Polskę na 44 miejscu. Niższe składki na ubezpieczenia społeczne odnotowały tylko Ukraina i Bułgaria.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments