Zwrot podatku z zagranicy

O zwrot podatku za pracę za granicą mogą ubiegać się wszystkie osoby pracujące w innym państwie legalnie. Zazwyczaj są to zwroty wahające się od 2000 zł do 5000 zł. Wszystko w zależności od tego, jak długo trwał stosunek pracy i ile się zarabiało. Podatek z zagranicy najlepiej rozliczyć przez firmy specjalnie do tego wykwalifikowane. Jest to sposób najszybszy i najbardziej bezpieczny. Wszelkimi formalnościami zajmą się pracownicy danej firmy, a do podatnika należeć będzie jedynie dostarczenie odpowiednich dokumentów.

Potrzebne dokumenty

Zagraniczny pracodawca ma obowiązek dostarczyć nam dokumenty potrzebne do rozliczenia się, czyli odpowiednik naszego PIT-11. Podatnik w każdym kraju musi jeszcze posiadać Numer Identyfikacji Podatkowej. Przykładowo w Holandii nadaje się numer SOFI albo BSN. Po ich otrzymaniu zawsze warto zatrzymać ten dokument, ponieważ w trakcie rozliczania podatku urząd może poprosić go do wglądu.

Co jeszcze warto wiedzieć

Przy rozliczaniu podatków za pracę w innym kraju należy pamiętać jeszcze o paru kwestiach. Jedną z nich są terminy rozliczeń. Wato mieć na uwadze to, że mogą być inne niż w Polsce, dlatego trzeba sprawdzić do kiedy można składać dokumenty w urzędach. Przed rozliczeniem można przeanalizować ulgi dostępne w danym kraju. Powinno się sprawdzić, które nas dotyczą, aby zwrot podatku był wyższy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments