Zwroty podatku

Po rozliczeniu się z podatku PIT okazuje się, że wielu podatnikom należy się zwrot. Wynika on z tego, że podatek przez nich zapłacony nie był proporcjonalny do osiągniętych dochodów. Kształtują to także ulgi, które podatnik może wykorzystać. Okazuje się, że średnio otrzymamy tysiąc złotych zwrotu.

Ile trzeba czekać na zwrot?

W momencie, gdy podatnik wie, że otrzymać może zwrot, pojawia się pytanie ile będzie się czeka na pieniądze. Wszystko zależy przede wszystkim od mocy przerobowych urzędu skarbowego. Możliwe jest uzyskanie przekazu już po kilkunastu dniach, lecz ustawowo może trwać to nawet do trzech miesięcy. Według niektórych urzędów wpływ na to ma także sposób składania sposób składania deklaracji. Podobno szybciej rozpatrywane są deklaracje wysłane przez internet.

Przelew a może odbiór osobisty?

Jeśli podatnikowi zależy na czasie warto by pieniądze ze zwrotu przekazane mu były przez przelew na konto bankowe. Ogranicza to czas, który poświęca poczta na przekazanie danej kwoty. Jeśli podatnik wybiera przelew bankowy powinien wpisać numer konta w dokumencie PIT37. W innym wypadku zwrot przekazany mu zostanie przez przekaz pocztowy na adres z deklaracji.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments